نَفَس آموزش طبیعی دانلود شهروندخبرنگار

نَفَس: آموزش طبیعی دانلود شهروندخبرنگار روستای بیدهند استان قم زنبورداران عسل

گت بلاگز اخبار اجتماعی داخل ماشین حریم شخصی نیست / پلیس

در مورد جریمه ریالی سربازی هم زمینه پرداخت نقدی و هم اقساطی مهیا است و از ابتدای سال ۹٦ تا به حال حدود ۱۷ هزار نفر مبادرت به عضویت نموده‌اند که مراحل صدور کارت

داخل ماشین حریم شخصی نیست / پلیس

پلیس: داخل ماشین حریم شخصی نیست

عبارات مهم : امنیت

در مورد جریمه ریالی سربازی هم زمینه پرداخت نقدی و هم اقساطی مهیا است و از ابتدای سال ۹٦ تا به حال حدود ۱۷ هزار نفر مبادرت به عضویت نموده اند که مراحل صدور کارت در حال انجام است.

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به قوانین جاری و از جمله تبصره ” ماده پنج از قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر” گفت: اماکنی که بدون تجسس در معرض دید عموم قرار می گیرند از جمله وسایل نقلیه، مشمول حریم شخصی نباید باشد و طبیعتا رعایت هنجارها و الزامات قانونی می بایست درون آن رعایت شود.

داخل ماشین حریم شخصی نیست / پلیس

به گزارش ایسنا، سردار سعید منتظرالمهدی در هفدهمین نشست خبری خود که در محل دفتر سخنگوی ناجا برگزار شد، گفت: متأسفانه اعضای باند جعل و کلاهبرداری که در زمینه پرداخت وام و تسهیلات به وسیله پلیس امنیت ناجا دستگیر شدند، با بهره گیری از نرم افزارهای کامپیوتری مبادرت به تهیه برگه های موافقت اصولی وام با سر برگ وزارت تعاون کرده بودند.

وی تصریح کرد: اعضای این باند در سایه اعتماد سازی، اوراقی جعلی را در اختیار مشتریان و متقاضیان وام قرار می دادند و بابت گارانتی و کارمزد، هزینه های هنگفتی دریافت می کردند که خوشبختانه با کارها فنی و حرفه ای پلیس کلیه اعضای این باند دستگیر شدند.

در مورد جریمه ریالی سربازی هم زمینه پرداخت نقدی و هم اقساطی مهیا است و از ابتدای سال ۹٦ تا به حال حدود ۱۷ هزار نفر مبادرت به عضویت نموده‌اند که مراحل صدور کارت

سخنگوی ناجا در ادامه با بیان این که چندی پیش در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … شایعه ای مبنی بر واریز مبالغ دریافتی جهت تعویض پلاک ماشین به حساب بعضی از مدیران ارشد ناجا انتشار یافته بود، تاکید کرد: پنج نفر از کسانی که این شایعات را رواج دادند، به وسیله پلیس امنیت ناجا شناسایی، احضار و تحویل مراجع قضایی شدند که در حال حاضر ضمن ابراز ندامت با قرار قضایی، پرونده در حال پیگیری است.

به گفته وی متاسفانه این افراد کارمند دفاتر اسناد رسمی در چند استان بوده اند.

منتظرالمهدی خاطرنشان کرد: بدیهی است هر گونه واریزی جعت تعویض پلاک به حساب خزانه دولت به وسیله خود مشتریان انجام می گردد.

داخل ماشین حریم شخصی نیست / پلیس

وی در خصوصں شیشه ھای دودی ماشین ها با اعلام این که استفاده از شیشه دودی برابر مصوبات هیئت وزیرات به نحوی که راننده و سر نشین داخل آن مشخصں نباشد ممنوع است و لاجرم پلیسں در مواجهه با آن می بایستی اعمال قانون کند، گفت: رانندگان عزیز جهت استفاده از بر چسب های دودی آن را به گونه ای گزینش کنند که امکان رویت داخل ماشین از فاصله ۳ متری مهیا باشد؛ البته رعایت این قانون، هم در دید راننده تاثیر به سزایی دارد و ھم از منظر امنیتی مورد نظر پلیسں است.

وی همچنین در خصوص دریافت گواهینامه بدون شرط سربازی نیز تاکید کرد: تناقض روایی و تزاحم میان قوانین دست پلیس را جهت اجرای این قانون بسته هست؛ از قانون گذاران عزیز درخواست می شود ابهام را برطرف کنند تا از طریق ستاد کل نیرو های مسلح به پلیس ابلاغ گردد تا بتوانند این تسهیلات را در مناسب ترین وقت جهت مشمولین ایجاد کنند که تا وقت ابلاغ ستادکل این عنوان اجرایی نمی شود.

در مورد جریمه ریالی سربازی هم زمینه پرداخت نقدی و هم اقساطی مهیا است و از ابتدای سال ۹٦ تا به حال حدود ۱۷ هزار نفر مبادرت به عضویت نموده‌اند که مراحل صدور کارت

به گفته وی مواد قانونی ۱۰ و 58 وظیفه عمومی در تناقضں و تزاحم با مادہ 54 قانون و بیمه است که طبیعتا اگر پلیس بخواهد هر ۳ را ایجاد کند، می بایست مشمولینی را که جهت دریافت گواهینامه مراجعه می کنند و غیبت سربازی دارند دستگیر کند. بنابراین اگر دستگیری مد نظر هست، این کار شروع شود.

منتظر المهدی با اشاره به این که ماده ۱۰ بر این مبناست که شرط مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه ، مشخص شدن اوضاع خدمت وظیفه عمومی هست، گفت: در ماده ۵۸ قید شده است که پلیس موظف است نسبت به شناسایی، تعقیب و دستگیری مشمولین عایب و فراری اقدام کند، همچنین در ماده ۵۶ قانون بیمه نیز تصریح شده است که گواهینامه بدون شرط سربازی مورد نیاز الاجرا است.

داخل ماشین حریم شخصی نیست / پلیس

وی افزود: در نظر داشته باشیم زیست مسالمت آمیز، توأم با رعایت هنجار ها در جامعه است و در تمامی دنیا هنجارهای آن کشور به وسیله مردم رعایت می شود.

به گفته سخنگوی ناجا حجاب هنجاری است که در جامعه ما پذیرفته شده است و مبتنی بر قوانین حاکم بر نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز است که پاسبانان آن خود مردم هستند و در جهت نظارت و قضاوت اجتماعی تحقق پیدا می کند.

وی تصریح کرد: تذکر لسانی، انسانی و احساسی به وسیله خود مردم بسیار کارآمد هست؛ همکاران من در بخشهایی از نیروی انتظامی موظفند به جهت رعایت حقوق شهروندی و ایجاد امنیت اجتماعی در ابعاد جانی، مالی، ناموسی، اخلاقی و البته احساس امنیت در سپر روانی جامعه در مواجهه با هرگونه هنجارشکنی مداخله کنند.

سخنگوی ناجا با اعلام این که از ۸۷۵۵ کیلومتر مرز حدود ۸۵۰۰ کیلومتر در گستره و پهنه جغرافیایی کشورمان به وسیله مرزبانان غیرتمند نیروی انتظامی، حراست و نگاهبانی می شود، گفت: مرزبانان با چشمان باز و آمادگی کامل از هر گونه تعرض به مرزهای کشور عزیزمان ایران اسلامی جلوگیری می کنند که شاهد این مدعا تقدیم شهدایی است که هر از گاهی در درگیری با اشرار و معاندین به درجه رفیع شهادت می رسند و آخرین آن چند روز پیش در مرز پیرانشهر بوده است.

وی تاکید کرد: در پایانه های مرزی محله هایی جهت تردد کولبران عزیز جهت ارتزاق خانواده خود به وسیله وزارت کشور ایجاد شده است است که این کولبران می توانند بر اساسں ضوابط تردد کنند. البته این اماکن و معبر ھاتحت نظارت پلیسں است.

به گفته سخنگوی ناجا طبیعتا هر گونه تردد از اماکنی غیر از “اماکن مشخص شده است “تحت هر عنوانی ممنوع است و مرزبانان در دل تاریکی های شب در مواجهه با هر گونه ورود از مبادی غیر رسمی طبق قانون می بایست مداخله کنند.

منتظرالمهدی افزود: واقعیت امر این است که هیح تضمینی نیست، افرادی که قصد ورود از مبادی غیر رسمی به دور از دید مرزبانان به کشور را دارند، قصد کارها تروریستی نداشته باشند و این تشخیص جهت پلیس امکان پذیر نیست و پلیس ناگزیر به مداخله است.

آینده نگری حداکثری در مواجهه با تهدیدات حداقلی

وی با یاد آوری این عنوان که ما در یک کشور شیعی زندگی کرده و بر سر اصولمان با فشاری می کنیم و طبیعی است که همواره در مظان ترساندن باشیم، گفت: از این رو آینده نگری حداکثری در مواجهه با هر گونه تهدیدات حداقلی ، ھموارہ در دستور کار پلیسں واقع شده است است و البته امنیت صرفا پلیسں محور و دولت محور نیست، بلکه امنیت پایدار در سایه همکاری مردم به معنای واقع کلمه جاری و سیاری می شود.

غایبین سربازی تا شهریور ماه وقت دارند

وی با اشاره به اینکه غایبین سربازی تا شهریور ماه وقت دارند، اضافه کرد: در مورد جریمه ریالی سربازی هم زمینه پرداخت نقدی و هم اقساطی مهیا است و از ابتدای سال ۹٦ تا به حال حدود ۱۷ هزار نفر مبادرت به عضویت نموده اند که مراحل صدور کارت در حال انجام است.

به گفته سخنگوی ناجا مشمولین متولد سال ۱۳۷۲ به بعد که فاقد غیبت سربازی هستند می توانند از کسر خدمت ایثارگری والدین خود استفاده نمایند، صرفاً این تسهیلات جهت کسانی است که بیش از شش ماه در جبهه حضور داشته یا درصد جانبازی آنها کمتر از ۵ درصد نباشد.

سخنگوی نیروی انتظامی اضافه کرد: مشمولینی که دارای فرزند معلول ذهنی و ناتوان هستند می توانند از معافیت خدمت سربازی استفاده کنند و شرط استفاده از آن ارائه گواهی از شرکت بهزیستی کشور و تأیید شورای پزشکی وظیفه عمومی است و فرزند نیز باید در کانون خانواده نگهداری شود.

به گفته وی شرط عدم غیبت جهت این مورد استثناء بوده و غایبین نیز می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

واژه های کلیدی: امنیت | قانون | ماشین | سربازی | قانونی | استفاده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs