نَفَس آموزش طبیعی دانلود شهروندخبرنگار

نَفَس: آموزش طبیعی دانلود شهروندخبرنگار روستای بیدهند استان قم زنبورداران عسل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی از نگاه کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری ، برجام&quot، &quot

برجام ۲۳ تیرماه ۱۳۹۴ مورد توافق کشور عزیزمان ایران و شش کشور دیگر قرار گرفت. از شروع این توافق تا مراحل اجرایی آن و تا امروز، موضوعی مورد بحث در محافل سیاسی، اج

از نگاه کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری ، برجام&quot، &quot

"برجام" از نگاه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری

عبارات مهم : ایران

برجام ۲۳ تیرماه ۱۳۹۴ مورد توافق کشور عزیزمان ایران و شش کشور دیگر قرار گرفت. از شروع این توافق تا مراحل اجرایی آن و تا امروز، موضوعی مورد بحث در محافل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بوده و منتقدان زیادی نیز آن را مورد بررسی قرار دادند. پنج نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نیز تاکنون اظهارنظرهایی در این رابطه داشته اند. البته ابراهیم رئیسی تاکنون صحبت یا اظهارنظری اطراف برجام و توافق هسته ای نداشته است.

به گزارش ایسنا، گزیده ای از اظهار نظرات و نظر های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در این رابطه را در جدول زیر دنبال کنید.

سید مصطفی میرسلیم

-کوشش های فراوانی از سوی دولت کشور عزیزمان ایران انجام شد تا حقانیت ملت ما جهت همه مردم دنیا آشنا شود ولی متأسفانه آمریکا با روی کار آمدن رییس جمهور خود پایبندی به برجام نشان نداد.

از نگاه کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری ، برجام&quot، &quot

-برجام جهت ما یک معاهده ای است که جنبه بین المللی دارد و ما زیاد از تعهدات خود به آن عمل کرده ایم.

-اکنون طرف برابر باید پاسخگو باشد که آیا به تعهدات خود عمل نکرده است.

اسحاق جهانگیری

-ساز و کارهای مناسبی جهت تخلف از برجام آینده نگری شده است و بر اساس آن کشوری که بخواهد در این توافق تخلف کند در دنیا منزوی خواهد شد.

-ایران با برجام موفق شد اجماع جهانی موجود را برهم بزند. چنانچه خط منطقی قانونی را طی کنیم آمریکا نمی تواند مشکلی در برجام ایجاد کند با این وجود چنانچه که آن ها بخواهند مشکلی در این زمینه ایجاد کنند ما می توانیم مقابله به مثل نماییم.

برجام ۲۳ تیرماه ۱۳۹۴ مورد توافق کشور عزیزمان ایران و شش کشور دیگر قرار گرفت. از شروع این توافق تا مراحل اجرایی آن و تا امروز، موضوعی مورد بحث در محافل سیاسی، اج

حسن روحانی

-لبخندها در مذاکرات تعارف بود و واقعیت قدرت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بود که قبل از برجام توانستیم، تورم را از ۴۵ درصد به ۱۵ درصد کم کردن دهیم و تأثیر آن را نیز در مذاکرات هسته ای شاهد بودیم.

-قطعاً حضور مردم و اتحاد دولت و ملت و همچنین برطرف پرسشها اقتصادی بود که ما را در مذاکرات هسته ای پیروز کرد.

سیدابراهیم رئیسی ساداتی -تاکنون نظر یا اعلام موضعی از سوی این کاندیدا صورت نگرفته است.
محمدباقر قالیباف

-برجام موجود با همه انتقادات دلسوزان و متخصصان، یک سند و تعهد ملی است.

-حرف مردم ما امروز خوب و بد بودن برجام نیست، حرف مردم این است که می گویند آیا عنوان دولت تنها برجام شده است است؟ نتیجه برجام چه تاثیری در زندگی ما داشت؟ آیا ما تعهدات خود را اجرا کردیم ولی آنها تعهداتشان را اجرا نکردند و دولت نتوانست حق ما را از آنها بگیرد؟

برجام امروز تعهد حاکمیت و کشور هست. هیچ دولتی نمی تواند این تعهد را بر هم بزند. بنده هم در دولت مردم حتما از این توافقنامه ای که صورت گرفته پاسداری می کنم.

مصطفی هاشمی طبا

-قرار نیست اگر از هر کسی خوشمان نیامد امضای عهدنامه با او صورت نگیرد.

از نگاه کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری ، برجام&quot، &quot

-ما در تاریخ اسلام هم در وقت حضرت امام حسن (ع) با معاویه یک معاهده صلح داریم که ایشان هم از لحاظ تاریخی هم از لحاظ علم امامت می دانستند که معاویه به عهد خود وفادار نیست ولی با او معاهده را امضا کردند تا مشخص شود چه کسی به عهد خود پایبند نیست.

-در اجرای این معاهده و هر معاهده دیگری همه کشورها تلاش می کنند تا مفاد را به نفع خود تفسیر کنند.

-آمریکا نمی گوید که ما عهد شکنیم بلکه می گوید ما از این معاهده این را می فهمیم. البته یک معاهده بین المللی که چند کشور آن را امضا کرده اند نمی تواند به خاطر مخالفت یک مدیر جمهور از بین برود.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | نتیجه برجام | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs