نَفَس آموزش طبیعی دانلود شهروندخبرنگار

نَفَس: آموزش طبیعی دانلود شهروندخبرنگار روستای بیدهند استان قم زنبورداران عسل

گت بلاگز اخبار پزشکی تاتو سرطان زا است

به گزارش ایسنا از ودوموستی ، هنگامی که کسی جهت خالوبی (تاتو) به مکان هایی که این کار را انجام می دهند مراجعه می کند ،تصورمی کند که سوزن و وسایل به گرفته شده است

تاتو سرطان زا است

تاتو سرطان زا است

عبارات مهم : محققان

دانشمندان فرانسوی از سرطان زا بودن خالکوبی روی بدن خبر می دهند.

به گزارش ایسنا از ودوموستی ، هنگامی که کسی جهت خالوبی (تاتو) به مکان هایی که این کار را انجام می دهند مراجعه می کند ،تصورمی کند که سوزن و وسایل به گرفته شده است باید استریل باشد و با رعایت این موارد خطر دیگری سلامتی انسان را ترساندن نمی کند. بسیاری دیگر نیز انجام تاتو را دارای ریشه تاریخی می دانند و عنوان می کنند که در قرن های گذشته و حتی دوران باستان نقوشی روی بدن به صورت خالکوبی کشیده می شده است که خطری جهت سلامتی نداشته است ولی دانشمندان فرانسوی با انجام تحقیقات تازه که مقاله آن در مجله معتبرعلمی ساینس به چاپ رسیده است ،ثابت کردند انجام تاتو روی بدن خطر مبتلا شدن به سرطان را زیاد کردن می دهد.

تاتو سرطان زا است

محققان جهت بررسی زیاد سراغ جوهرهای به کار رفته در خالکوبی رفتند و دریافتند که تمامی این جوهرها حاوی ذرات اکسید تیتانیوم و دیگر مواد سمی خطرناک هستند که در مرحله اول ایجاد التهاب در پوست بدن می کند و گاهی بیماری های پوستی ناخوشایندی را به وجود می آورد. در ادامه با کمک چهار داوطلبی که روی بدن آن ها تاتو انجام شده است بود،تحقیقات وارد مرحله دقیق تری شد.

با نمونه برداری از پوست محل های خالکوبی و به کمک اشعه ایکس مشخص شد که ذرات رنگدانه های تاتو از داخل پوست نفوذ کرده اند.این ذرات نانویی به داخل سیستم لنفاوی نفوذ کرده و در میان غدد لنفاوی گسترش یافته اند و به تدریج باعث التهاب و تجمیع مولکول های شیمیایی فعال در بدن می شوند که بطور بالقوه سلامت انسان را به خطر می اندازد و او را به سرطان مبتلا می کند.

به گزارش ایسنا از ودوموستی ، هنگامی که کسی جهت خالوبی (تاتو) به مکان هایی که این کار را انجام می دهند مراجعه می کند ،تصورمی کند که سوزن و وسایل به گرفته شده است

محققان پزشکی به علاقه مندان به خالکوبی هشدار می دهند که انجام این کار به منزله پیروی از یک مد و یا روش سنتی نیست بلکه عملی خطرناک جهت ابتلای شخص به سرطان است که باید از آن جلوگیری شود.

واژه های کلیدی: محققان | سلامتی | تحقیقات | سرطان زا | خالکوبی | مبتلا شدن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs